Članice Pokreta “Majke enklava Srebrenica i Žepa”, na čelu sa predsjednicom Munirom Subašić, boravile su danas u Istanbulu gdje su prisustvovale programu obilježavanja 28. godišnjice genocida u Srebrenici, javlja Anadolu.U Istanbulskoj općini Bagcilar postavljena je umjetnička instalacija “Majčina marama”, a članice Udruženja sa nakon programa imale priliku posjetiti neke od znamenitosti grada Istanbula, među kojima i džamiju Aju Sofiju.U razgovoru s novinarom Anadolu Subašić je zahvalila načelniku općine Bagcila Abdullahu Ozdemiru na pozivu i gostoprimstvu, kao i za svu podršku koju im pruža. Podvukla je kako se muslimani moraju međusobno podržavati gdje god se nalazili, u BiH, Turkiye, Siriji ili bilo gdje drugo.Subašić je uputila poruku Turkiye i turskom narodu, poručivši kako je Turkiye danas jaka zemlja i kako od nje očekuju podršku.“90-ih godina kad smo proživljavali genocid, Turska nije bila toliko jaka da nam je mogla pomoći. Danas je jaka, danas treba da nam pomogne. Još uvijek u BiH nama majkama traje rat. Nema ubijanja, ali ima ponižavanja. Veličaju se zločinci, negira se genocid, vrijeđaju se majke i neko treba da stane iza nas”, poručila je Subašić.
izvor: AA













