Disciplinska komsija UEFA kaznila je FS Srbije zbog ponašanja navijača tokom utakmice sa Engleskom, ukupan finansijski ceh je 14.500 evra.
Srbija je kažnjena za dva prestupa. Prvi se odnosi na ubacivanje predmeta na teren i to je koštalo 4.500 evra, dok je skuplje bilo isticanje poruka političke sadržine (10.000).
Prethodno je oštrije kažnjena Albanija zbog nereda navijača tokom meča sa Italijom, dok je novinaru-provokatoru oduzera akreditacija zbog gestikulitranja ka simpatizerima Srbije.
izvor: n1













