Ministar državne upravne i lokalne samourpave Aleksandar Martinović uputio je javno izvinjenje, nakon njegove izjave u skupštini o poslanicima koji nemaju decu.
„Izvinjavam se svim ljudima u Srbiji koji su se osetili povređenim mojim govorom na sednici Narodne skupštine održane 04. 07. 2023. godine. Nisam imao nameru da uvredim građane Republike Srbije koji nemaju ili ne mogu da imaju decu, te smatram da je moj govor protumačen na potpuno pogrešan način“, naveo je Martinović.On je u saopštenju rekao da mu je „žao mi ako je bilo koga njegov govor povredio i naneo mu bol“.
„Izvinjavam se predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Republike Srbije zbog neprijatnosti koju su imali usled mog govora. Žao mi je jer sam, ponet emocijama, dozvolio sebi da kažem nešto što je moglo da se tumači na različite načine. Oni koji su pogrešno protumačili moj govor tvrde da sam rekao nešto što nikada ne bih pomislio da kažem. Ali kako kaže stara izreka: „Čovek je gospodar neizgovorene reči, a sluga izgovorene““, naveo je Martinović.Podsećamo ministar Aleksandar Martinović prozivao je na sednici Skupštine Srbije opozicione poslanike koji nemaju decu, ističući da on „hrani troje“ a da neki drugi hrane pse i mačke.Ova izjava izazvala je burno negodovanje prvo opozicionih poslanika, kasnije i šire javnosti, a o tome se oglasio danas i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.„Iskazao sam svoje neslaganje i ogorčenje. Bez obzira koliko je bio pritisnut tog dana u skupštini. Rekao sam mu da se povuče iz Narodne skupštine, jer tako nešto nije smelo da se uradi“, naveo je predsednik.
izvor; n1













