Pred veliki protest zakazan za subotu, 15. marta, u Beogradu, situacija je napeta, a iz policijskih izvora dolaze informacije o mogućim bojkotima unutar službe. Navodno, neki pripadnici policije najavljuju da neće dolaziti na posao, dok se spominju i tehnički problemi poput nefunkcionalnih radio-stanica.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da očekuje pokušaje nasilja od strane opozicije tokom protesta i upozorio da će svi učesnici u takvim aktivnostima biti pohapšeni i odgovarati za svoje postupke. Međutim, unutar same policije vlada neizvesnost o tome kako će se situacija odvijati.
Pukovnik policije, na istaknutom položaju u MUP-u, izrazio je ličnu dilemu, ističući da ne bi poslao policiju na sopstvenu decu koja učestvuju u protestima širom Srbije. Slično tome, jedan major policije naglasio je da nikada nije izdao naređenje koje bi bilo protivno časti njegove jedinice i da to neće učiniti ni u budućnosti.
Ovaj protest, koji se održava pod sloganom „15. za 15“, okuplja studente i građane iz cele Srbije, a očekuje se da će centralni skup biti ispred Narodne skupštine. Napetosti između vlasti, opozicije i građana dodatno komplikuju situaciju, dok se očekuje veliki broj učesnika i potencijalne blokade u gradu.













