Granična policija Srbije zabranila je ulazak u zemlju Nedimu Musiću, mladom aktivisti iz Bosne i Hercegovine, uz obrazloženje da postoji “negativna procena bezbednosnog rizika”, ali bez ikakvog daljeg objašnjenja.
Kako je saopštio pokret Karton revolucija, Musić je bio zadržavan i ispitivan.
„Izdata je negativna bezbednosna procena i odbijen mu je ulazak u Srbiju, bez ikakvog konkretnog objašnjenja“, navode iz pokreta.
Musić je za Radio Slobodna Evropa naveo da su ga na granici inspektori ispitivali sat vremena.
„U lepom, opuštenom razgovoru sam im objasnio čim se mi u ‘Karton revoluciji’ bavimo – promocijom suživota, mira, borbom protiv nacionalizma i korupcije. Rekli su mi ‘Bravo, svaka čast!’ i – zabranili ulazak u Srbiju“, rekao je aktivista.
Musić se vraćao s devojkom s mora u Crnoj Gori.
Na rešenje policije Srbije o zabrani ulaska žaliće se, kako kaže, sledeće nedelje.
„Karton revolucija“ je platforma, kako se navodi na njihovom zvaničnom sajtu, koja okuplja mlade koji ukazuju na neke od negativnih pojava u bosansko-hercegovačkom društvu.
Reakcija na maltretiranja Nedima Musića iz Karton revolucija prilikom jučerašnjeg pokušaja ulaska u Srbiju:
Šta ovo pravite od Srbije!? Kakva bezbednosna opasnost je naš saborac Nedim Musić, koji preživljava progon i od strane vlasti u BiH. Padaju vam sve naconalisričke priče u vodu pa vas hvata nervoza? Ujedinjenje svih nas protiv svih vladajućih elita na ovim prostorima koje plivaju na paroli “zavadi pa vladaj”, je nezaustavljivo i dešava se velikom brzinom. Vlasti BiH i Srbije sinhronizovano, u dogovoru, šire mržnju i to im je do sad prolazilo bez problema. Narod je shvatio da mu je toga dosta i da umesto u prošlost, treba da gleda isključivo u budućnost. “Pljačkaši grobova” treba zajedno, ruku pod ruku da odu u istoriju, jer su tako i opstajali na vlasti sve ove godine.
izvor: n1
https://www.facebook.com/share/v/XSVc8BdyFVhuB9tZ/?mibextid=w8EBqM













