Prosvetni sindikati izrazili su nezadovoljstvo ponudom Vlade, smatrajući je nedostojnom profesije koju obavljaju. U saopštenju su predstavnici sindikata poručili da planiraju nastavak sindikalnih akcija, a pozivaju zaposlene u školama i roditelje da pruže podršku njihovim inicijativama.
„Škole u Srbiji u petak, 1. novembra, neće raditi. Pozivamo sve na protest u Beogradu“, dodaje se u saopštenju.
Prosvetni sindikati nastavljaju sa borbom za bolje uslove rada, naglašavajući važnost podrške šire zajednice u njihovim zahtevima za adekvatnom valorizacijom obrazovanja i profesije.













