Husein ef. Kavazović, reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH, komentirao je sastanaka političkih lidera koji je održan jučer u Konjicu.Njegov status prenosimo u cjelosti:– Jučer je u Konjicu održan sastanak ljudi od vlasti. Neki kažu: bolje da nije. Deset dana dijeli nas od 11. jula, a pale su preteške, bezumne riječi. Kako preći preko psovanja genocida u Srebrenici?
Jedan nerazuman čovjek godinama stavlja sol na živu ranu. Jučer je našu kuću polio benzinom i drži šibicu u ruci. Ako se ne zaustavi, planut ćemo kao buktinja. Vrijeme je da se svi dozovemo pameti – poručio je reis Kavazović.Podsjetimo, kako je otkrio Zukan Helez, ministar odbrane BiH, Milorad Dodik, predsjednik RS je opsovao genocid u Srebrenici, a malo je nedostajalo da dođe i do fizičkog obračuna.
izvor: presmediabih













